Tam v dáli kde je loď,je svoboda a kde je svoboda je Jack Sparrow:))

Květen 2008

Čtyřka za dveřmi?

28. května 2008 v 20:26 | Nijkaa |  Piráti z Karibiku
Čtyřka za dveřmi?
Ačkoli producenti, režisér i herci od počátku tvrdili, že celá sága bude uzavřenou trilogií, posledních deset minut přesvědčí o opaku. Piráti z Karibiku: Na konci světa mají totiž bez okolků "natvrdo" přiznaný otevřený konec, který přesně určí, kam se Jack Sparrow vydá dále a s kým a o co bude bojovat.
Sám Depp se nechal slyšet, že když dostane 25 milionů dolarů a přijatelný scénář, klidně si roli zopakuje. Zbývá už jen počkat, jak zareagují fanoušci, ovšem vzhledem k úspěchům dosavadních dílů (dohromady vydělaly skoro 1,7 miliardy dolarů) půjde jen o formalitu.
Takže otázka zní, kdy Walt Disney Studios oznámí začátek natáčení. A bude se ten film jmenovat Piráti z Karibiku: Fontána mládí?

V plavkách:P

28. května 2008 v 20:21 | Nijkaa |  Keira Knightley


3000 amerických dolarů..proč ne?

28. května 2008 v 20:18 | Nijkaa |  Johnny Depp

Johnny Depp je král spropitného

Trochu zaskočeně se musel cítit majitel restaurace v americkém Wisconsinu, když se v jeho dveřích objevil Johnny Depp. O to víc ho muselo potěšit spropitné 3000 amerických dolarů, které herec po večeři s 9 kamarády zanechal personálu.
Johnny, který si do restaurace odskočil během natáčení nového filmu Public Enemies, chtěl prý pouze vyjádřit spokojenost s místní kuchyní.
48000 Kč? Proč ne, taky bych si nechal líbit.....
johnny_depp-spropitne.jpg

Johnny velkým obdivovatelem....

28. května 2008 v 20:15 | Nijkaa |  Johnny Depp
/* <![CDATA[ */fotogallery.fillArray( 0, '', 'http://media.novinky.cz/550/5506-article-lkbkh.jpg', 'http://media.novinky.cz/550/5506-gallery-lkbkh.jpg', 351, 250, 351, 250, 'Rómská cimbálovka Taraf de Haidouks','Crammed Discs','http://www.crammed.be/press/');/* ]]> */
/* <![CDATA[ */ fotogallery.init('kultura'); /* ]]> */
Rumunští Taraf de Haidouks, kteří ve středu zahrají v pražském Paláci Akropolis, jsou bez nadsázky nejlepší cimbálovkou na světě. Ne náhodou si je jako své spolupracovníky vybral slovutný Kronos Quartet, věnující se soudobé hudbě. Jako autory hudby si je do filmu pozval i režisér Tony Gatlif. Mezi jejich obdivovatele patří i Johnny Depp.

Johnny and Tim...

28. května 2008 v 20:14 | Nijkaa |  Johnny Depp

Tim & Johnny: Mluvíme spolu jakoby těsnopisem

Johnny Depp a Tim Burton
Johnny Depp a Tim Burton
Johnny Depp Tim Burton Johnny Depp a Tim Burton
Poprvé spolu pracovali, když Tim Burton obsadil Johnnyho Deppa do svého filmu Střihoruký Edward. To bylo v roce 1990. Od té doby jsou na sebe napojeni jako nerozlučná dvojice, jeden uznává druhého.
* Johnny Depp
Herec, 44 let, Los Angeles

Režisérův herec a...
Jeden chlápek mi říkal, jak vzal svoji manželku na Piráty z Karibiku. Ona se nemohla hýbat. Zapomněl jsem, jak se ta nemoc jmenuje. Ježku, film byl o tom taky natočený. Víte, je to když jako odpadnete a vaše tělesné funkce se vám postupně vracejí. No nic. Koukali se prostě na film, a když se na plátně objevil Jack Sparrow, ona se začala smát. Tenhle chlápek tvrdil, že ten smích neslyšel celá léta. A tak ji vzal na ten film znovu a znovu. Z nějakého důvodu ji Kapitán Jack pokaždé rozesmál. Tak to má být.
Moje matka mě naučila spoustu věcí. První, na co si vzpomínám, je: "nenech si srát na hlavu, od nikoho a nikdy". Když jsem byl děcko, pořád jsme se stěhovali. "Pokouší se tě někdo z místních šikanovat? Nenechávej si od nikoho srát na hlavu." Výstižné a správné. Můj život je mým životem kvůli Timovi. Jednoznačně.
Tohle je ve zkratce Tim Burton: Právě jsme natáčeli film Karlík a továrna na čokoládu. Byl jsem na place, točili jsme, makali, makali a makali. Vše bylo perfektní a v pohodě. Najednou ke mně přichází jeden z mých kámošů a říká: "Helena (Bonham Carter, Burtonova družka) právě volala. Byla by ráda, kdybys jí zavolal, až budeš mít chvilku." "Jasně," říkám. "Jakmile tady skončím, půjdu do karavanu a zavolám jí." Skončil jsem, jdu do karavanu, volám Heleně a říkám: "Copak se děje?" Myslel jsem si, že Helena se chce zeptat na něco ohledně malého kluka, protože Billy byl ještě miminko a já už měl dvě děti. Tak říkám: "Je všechno v pořádku?" A ona na to: "Billy je v pořádku. Všechno je v pořádku. Ale víš, jaký je Tim. Mám se tě zeptat, jestli bys..., on by byl moc rád, kdybys šel Billymu za kmotra." Já na to: "Ale právě jsem s Timem mluvil. Byli jsme spolu ani ne před třemi minutami. A musel jsem ho tam nechat, jít do karavanu a zavolat ti." Takže ona mi musela volat a zeptat se mě, protože Tim prostě nemohl. Tohle byl jeho způsob ptaní se. Šel jsem tedy zpátky na plac a poděkoval jsem mu. Řekl jsem mu, že jsem poctěn. A není to o nic těžší než říct: "Byl bych rád, kdybys šel mému synovi za kmotra." On se ale do žádné dojemné situace nepustí, dokonce ani s kámošem ne. Řekl jenom: "Dobře, jo, jo." Hotovo. "Zpátky do práce."
Nemyslím si, že by někdo z nás byl připraven na smrt. Můžete jenom doufat, že až nastane ta chvíle, budete mít pocit, že jste řekli vše, co jste říct chtěli. Nikdo nechce odejít uprostřed věty.
Chci si udržet jisté výsadní postavení. Samozřejmě že nehodlám kousat do ruky, která mě živí. Mám svoji práci rád. Nemám ale rád všechnu tu omáčku kolem. Nechci být žádným produktem. Určitě mi záleží na tom, aby ty filmy měly úspěch. Vůbec se mi ale nechce přemýšlet o tom, co se děje v zákulisí. Vůbec nechci vědět, kdo je momentálně žhavý pro média a kdo není, kdo vydělává tolik a tolik a kdo právě balí tuhle ženskou nebo támhletu. Tohle všechno chci i nadále ignorovat. Co se toho týče, chci být úplně mimo a na hony tomu vzdálen.
Vzpomínám si, jak jsem kdysi dělal interview pro nějakou televizi a oni se mě ptali na můj rodinný život a děti. Tak jsem vykládal, jaký jsem hrdý otec a jak svoje děti miluji, že je s nimi děsná legrace, co všechno spolu děláme a jak je to skvělé. Říkal jsem si, že až se za takových pětadvacet třicet let budou moje děti koukat na nějaký starý pořad, budou pyšné, když uslyší svého tátu mluvit o tom, jak je má rád. Takže show odvysílali a najednou mi zvoní telefon. "Co to, do prdele, děláš?" Říkám: "O čem to mluvíš, Marlone?" On na to: "To vůbec není jejich byznys!" Snažil jsem se říct: "Marlone, chlape, poslouchej, já jenom chtěl, aby moje děti..." A on na to, jako kdyby mi to říkal jednou provždy: "Tohle nedělej, chlape! To je tvůj svět a jim po tom není ani hovno. Tím se nikdo nesmí bavit." A měl pravdu. Lidé na ulici jsou moc milí. Je prima, když se jim mám někam podepsat, to mi vůbec nevadí. Ale jestliže chytím paparazziho, jak fotí moje děti, udělám s ním cokoliv. V tom neznám hranic.
Do hotelů nechodíte předními dveřmi, ale přes garáž. Nebo do restaurace jdete kuchyní. Někdo by si mohl myslet, jak je to skvělé, vzrušující. Ale určitě se začnete cítit divně, když na vás pořád někdo čumí. Vždy jsem měl rád ty momenty, kdy jsem byl pozorovatel. Víte, jen se tak koukat po lidech a přiučit se různým věcem. Pak ovšem nadešla chvíle, kdy se to celé otočilo. Už jsem nebyl pozorovatelem, ale tím pozorovaným. Což je v každém případě blbé, protože součástí hercovy práce je právě pozorování. Moje definice svobody je jednoduchost, opravdu. Anonymita. Věřím, že tomu tak jednou opět bude. Možná až budu starý. Až jim polezu krkem. "Nebyl jste někdy Johnnym Deppem?" To bude ta chvíle.
Mám samozřejmě ještě svůj filmový sen. Bavili jsme se s Timem, že bychom mohli udělat porno. Zní to šíleně, ale hodně mě to láká. Neznamená to, že já bych byl hlavní hvězdou filmu, vůbec ne. Ani bych se tam nesvlékal donaha. Každý máme svoji úchylku. Kdybyste mě viděli doma, jak chodím v ženském prádle, asi byste si mysleli bůhvíco. Já si to chci ale jenom občas vyzkoušet.
* Tim Burton
Režisér, 49 let, Londýn
...hercův režisér
Než jsem začal režírovat, sotva jsem mluvil. O tom byl taky Střihoruký Edward: člověk, který měl hrozně moc pocitů, ale nebyl schopen je dát najevo.
Většina filmů o příšerách nejsou horory. Jsou o outsiderech. Frankensteina, King Konga nebo Příšeru z Černé laguny jsem nikdy nevnímal jako ty špatné. Oni byli vlastně hodní. To lidé byli vždycky ti hajzlové. Pokaždé jsem se málem rozbrečel, když v béčkovém filmu zabili toho špatného herce v gumovém kostýmu.
Jednou, když jsem byl malý, nafingoval jsem v nedalekém parku pád létajícího talíře. Sebral jsem spoustu všelijakého podivného harampádí a různé úlomky a rozházel to prostě v lesíku. Všude jsem otiskl marťanské stopy a mladším dětem jsem nakecal, že v parku havarovalo ufo. Jindy jsem zase do bazénu naházel různé oblečení. Děcka jsem přesvědčil, že jsem se rval s jedním chlapem, který pak do toho bazénu spadl. Jenomže ti lidé, co jim ten bazén patřil, nalili do vody přespříliš kyseliny a ta toho chlápka úplně rozežrala. Mladší děcka mi pokaždé nalítla. Teď si vyháním ďábla z těla tím, že točím filmy. Filmařina je něco jako hodně drahá terapie. Akorát, že za ni nemusíte platit. Platí to za vás jiní.
Vždycky bylo pro mě lepší, když jsem se nechal řídit svým podvědomím, než když jsem o věcech moc přemýšlel. Je to jako když si čmárám. Vím, že je to pro mě významné v jisté záhadné rovině, je to pro mě přínosnější, než kdybych seděl s nějakým nápadem a pokoušel se nakreslit kostlivce. Řekněme, že s někým telefonuji a u toho si jen tak posedávám a čmárám. Pak se na to podívám a najednou si řeknu, že tohle je prapodivná postava. Pak si uvědomím, že ji kreslím znovu a znovu. Tyhle jsou pro mě nejsilnější, nejsugestivnější, protože přicházejí z mého nitra.
Lidé mi říkali: "Buďto si hodně věříš, nebo jsi úplný blázen." Film Sweeney Todd jsme udělali jako muzikál, mládeži nepřístupný do sedmnácti let. Muzikál je postrachem pro producenty. Je úplně jedno, kolik to má předešlých úspěchů, pořád jim to nahání hrůzu. A teď to chcete dělat mládeži nepřístupné a krvavé? Musím ale říct, že natáčení toho filmu jsem si užil mnohem víc než řadu jiných.
Někteří lidé se tváří, jako že znají filmy. Kdyby ale někdo opravdu filmy znal, všechno, co by natočil, by mělo ohromný úspěch. Když jsem natočil film Pee-Weeho velké dobrodružství, byl na několika seznamech deseti nejhorších filmů. Ti samí kritici ho ovšem několik let nato prohlašovali za filmovou klasiku. Říkal jsem si: "O čem to k sakru mluvíte? Říkali jste, že je to jeden z deseti nejhorších filmů roku. A teď je z něj klasika?" Takže zjistíte, že všechno se časem nějak vyváží.
Můžete se hádat s někým, kdo říká, že zná tohle a tamto. S vášní se ale hádat nemůžete.
V jednom z londýnských plátků se objevil článek, že Helena a já chceme získat povolení k výstavbě fantasylandu v naší zahradě. Něco jako okouzlující cikánské maringotky. Tak za prvé, naše zahrada je velká asi jako kokpit letadla. A za druhé, v těch novinách byla fotka místa, kde by zůstal maximálně nějaký bezdomovec. To je fakt k smíchu. O mně si myslí, že jsem podivín, a ona má pověst, že se příšerně obléká. Každý druhý týden je v novinách článek s palcovým titulkem: HELENA BONHAM CARTER OBLEČENÁ JAKO HOVNO. Takže máme pověst podivínů celého sousedství. Ale to mám už od dětství. Je úplně jedno, co dělám, je úplně jedno, co říkám, jsem prostě považován za prince Temnoty.
Sexuální scény jsou ve filmech většinou hodně špatné. Snažím se vybavit si nějakou, co se mi líbila, ale žádná nepřichází na mysl. A vlastně ani porno mi nepřijde moc erotické. Nevím proč. Možná proto, že oblečení lidé vypadají prostě líp. Já tedy určitě.
Potkávám lidi, kteří říkají: já budu tohle a já budu támhleto. Myslím si, že je to pro ně docela blbé, protože se sami tímto způsobem vlastně omezují. Je to něco jiného než být zapálený pro jistou věc a pak už jen sledovat, kam vás život zavede. Měl jsem štěstí, že to, co jsem kdy udělal, jsem si nikdy neplánoval. Vždy jsem jenom říkal: "Všechno, co chci, je ty věci dělat, ať už je kreslit, nebo psát." Kdybych prohlašoval, že budu režisérem, pravděpodobně bych se jím nikdy nestal.
V Londýně se cítím jako doma. Myslím si občas, že mi Los Angeles bude chybět, ale zatím tomu tak není. Jediné, co mi chybí, jsou jízdy jihozápadní pouští. Ta svoboda otevřeného prostoru je vzrušující a posilňující. Nevíte, kam přesně jedete, cestou podél silnice nacházíte tajemné věci a na konec zakotvíte v nějakém levném motelu. Je to surreální, nádherné, vzrušující a zároveň klidné. Takže tohle mi chybí. Ale to je všechno.
Všichni milují šimpanzy, protože jsou chutňoučcí a miloučcí, ale kdybyste udělali výzkum, zjistili byste, že to jsou hrůzostrašné zrůdy. Navzájem se totiž vraždí a můžou být i kanibaly. Vždyť v zoo po vás ze svých klecí házejí hovna. Ale myslím, že kdybych byl zavřený v zoo, asi bych taky po lidech házel hovna.
Vzpomínám si na jednu Matissovu výstavu ve Vídni, kde jste mohli sledovat celý jeho umělecký oblouk. Odhalovalo to dlouhou a strastiplnou cestu umělce, který se pořád snaží vrátit zpátky k jednoduchosti - víte, k nazírání věcí jakoby poprvé. Něco na tom doopravdy je. Ať se vám to líbí, nebo ne, dítě vás pokaždé vrátí do doby, kdy všechno kolem je nové. A je to nesmírně důležité, nejenom pro umělecké snažení, ale i pro lidskost.
* Depp & Burton
Naladěni na stejné vlně
Tim Burton: Jsou partnerství, kde jeden je dobrý v něčem, ten druhý v něčem jiném zase. Je tomu tak i v našem případě. Jsme ovšem úzce propojeni v otázkách vkusu.
Johnny Depp: Už když jsme se poprvé potkali, rozuměli jsme si v jistých superabsurdních rovinách.
Tim Burton: Fascinace tajemnými artobjekty sedmdesátých let.
Johnny Depp: Pamatuji si, že když jsem vyrůstal, měli jsme betonovou kobru postříkanou zlatým sprejem.
Tim Burton: Každý jsme z jiné části krajiny. Spojuje nás ale jakési bílé vlákno toho předměstského braku a kýče. Nebo ne? Příběhy, které nás v dětství děsily.
Johnny Depp: Postava z dětského seriálu Mr. Green Jeans.
Tim Burton: Humphrey Bogart, jak hraje příšeru. Natočil jenom jeden horor a...
Johnny Depp: ...oba jsme ho viděli.
Tim Burton: Návrat Doktora X. Objevují se mezi námi věci, o kterých si většina lidí vůbec nepovídá.
Johnny Depp: Mluvíme spolu jakoby těsnopisem.
Tim Burton: Žádná suchařina. Spojujeme věci ve významech, které by obyčejným lidem přišly nesmyslné.
Johnny Depp: Jednou jsme si s Timem povídali těsně předtím, než jsme se pustili do natáčení. Pak za mnou přišel jeden z gripáků a byl úplně perplex. Říká: "Asi patnáct minut jsem poslouchal, jak se s Timem bavíte o této scéně." "Jo?" "Jo. A nerozuměl jsem z toho ani jedinýmu posranýmu slovu!"
Tim Burton: Jo. To je docela výstižné.
Johnny Depp: Nemyslím, že bychom se někdy pohádali.
Tim Burton: Myslím, že ne. Občas se objeví rozdíl v názorech nebo jiný pohled na věc.
Johnny Depp: Ale i v těchto situacích Tim prostě řekne: "O.K., udělej to, jak chceš, a pak to zkus tím druhým způsobem."
Tim Burton: Většinou se shodneme. Když jsme začínali pracovat na filmu Sweeney Todd, Johnny řekl: "Je jedna věc, kterou udělat nemůžu. Nemůžu vzít Anthonyho do hotelu."
Johnny Depp: Ve scénáři jsem si na té straně udělal velký otazník.
Tim Burton: Když jsem si scénář otevřel na té samé straně, zjistil jsem, že tu scénu jsem už škrtnul.
Johnny Depp: Tim musel často bojovat, aby mě mohl obsadit do svých filmů.
Tim Burton: Furt musíme bojovat. Musíme bojovat, abychom ty filmy vůbec dodělali - zvláštní, že natáčení Sweeney Todda nebylo tak těžké, jak mělo být. V případě tohoto filmu měli všichni lítat jako splašení a ječet. Vždyť si to představte: krvavý muzikál, mládeži do sedmnácti nepřístupný a v hlavní roli s někým, o kom oni netuší, jestli vůbec umí zpívat. Proboha! Je v tom jistá dávka důvěry, která s tím jde ruku v ruce. Je to hodně napínavé, když se lidi takhle chovají. Prostě vám důvěřují. Mně to pokaždé dodá hodně energie a sebevědomí. Člověk se dobře cítí.
Johnny Depp: A pak chcete tu práci udělat dobře i kvůli nim.
Tim Burton: Absolutně. Často používám tuhle sportovní analogii: Jste běžec, máte před sebou velký závod. Přijdou oni a vymlátí z vás duši. "Fajn. A teď běž a vyhraj to." Vy máte podat svůj nejlepší výkon a oni z vás těsně před tím vymlátí duši. Tohle se stává často. To je úplně jedno, že jsme ti právě dolámali nohy. Vsadili jsme na tebe. Ale to by nebyla filmařina, kdyby to šlo hladce. Vždycky by to měl být boj. Jinak jste na vedlejší koleji.
Johnny Depp: Každé natáčení jednou dospěje do jistého momentu, kdy si říkáte: "Tak jo. Je to tady. Buďto si nabiju držku, nebo do toho prostě po hlavě skočím a uvidím, co se bude dít." Přesně takhle to bylo, když jsem začínal zpívat ty písně. Připadal jsem si jako totální idiot. Byla to jedna z těch nejbizarnějších, nejexhibicionističtějších věcí, jaké jsem kdy dělal. Chci říct, že ve svých třiačtyřiceti letech jsem poprvé v životě zazpíval celou píseň od začátku do konce.
Tim Burton: Dělal jsem konkurzy i s jinými lidmi, ale nakonec jsem byl úplně vyčerpán a zničen. Připadalo mi to, jako kdybych dělal casting pro porno. Přimět lidi na konkurzu zpívat je stejné jako je přimět, aby se svlékli. Měl jsem pocit, že je to stejné obnažování. Byl jsem z toho úplně v šoku.
Johnny Depp: Je to tak. S Timovou ženou jsem dvakrát ženatý. V Mrtvé nevěstě, kde Helena hrála nevěstu. A teď Sweeney Todd.
Tim Burton: Co ty jsi zač? Jsi něco jako ten..., jak jim to říkají? Žiješ někde v Utahu, nebo tak? Jsi jeden z těchto chlápků?
Johnny Depp: Moje pravé příjmení je Osmond.

chodník slávy:)

27. května 2008 v 22:25 | Nijkaa |  Johnny Depp

Slovník:)

27. května 2008 v 22:24 | Nijkaa |  Pirates
Baňatý škuner-loď nebo flotila s lákavým nákladem
Bouchačka-pistole
Bouchnout si do paluby-Napít se,až upadnete
Bukanýr-pirát z Karibiku
Devítiocasá kočka nebo jen Kočka-důtky čili bič s několika řemínky, určený k tělesným trestům.Odtud pochází rčení"pustit kočku z pytle"
Grog-pirátské pití z rumu nbo jiného alkoholu,pojmenováné popřezdívky britského admirála,který se rád napil.
Chmaták-zloděj
Jack Ketch-viselec.Zatančit si s Jackem Ketchem znamenalo být oběšen.
Jeden pár bot pro kata-jeden odsouzený
Johoho-refrén známé pirátské písně
Jolly Roger-pirátská vlajka s lebkou se skříženými hnáty
Korzák-jiný název pro piráta
Krátký železo-krátký meč nebo dýka
Kravata z konopí-oprátka,dostat kravatu=být oběšen
Krmit rybyčky-být vhozen do moře,mrtvý či živý,mít mořskou nemoc
Líbat zbrojmistrovu dceru-být zbičován přehnutý přes lodní dělo
Měchy-plíce
Mořská krysa-jiný název pro piráta
Mořský tulák-další název pro piráta
Mořský vlk-zkušený námořník
Mrtví hoši-prázdné láhve, ve kterých už není rum
Mrtí světla-oči
No to mi zatřeš trámem!-výraz překvapení
Ochechule-galionová figura
Old roger(starej tulál)-ďábel
Plavat za škunerem-pronásledovat obchodní flotilu
Pobřežní bratrstvo-název spolku založenými bukanýry v 17. století na Tortuze
Podpírač kasáren-námořník odvelený na břech
Polykač blábolů-ten,kdo si libuje ve ětených dobrodružných námořnictvých historek
Projít se po prkně-krátká procházka do vodního hrobu!
Rána-bohaté množství kořisti
Rekvítovat-krást
Ryby,raky-zbytečné,nesmyslné řeči
Sladký obchod-jeden z názvu pro pirátství
Smeták-obyčejní námořník,který vytírá podlahu
Sklapni poklop!-"nech toho!" nebo "Buď ticho!"
Spolknout kotvu!-jít po životě na moři na odpočinek
Šáhlej-bláznivý nebo šílený
Šlapej!-pospěš
Špunt-sloupek k přivázaní lodi k přístavu
Štebetavý jablíčka-slepičí vejce
Tancovat kvapík s konopím-viset
Truhla Davyho Jonese-místo na dně moře,rezervované pro piráty
Truhla mrtvého muže-rakev
Ujetej=šáhlej-bláznivý nebo šílený
Vodotěsná bárka-sklenice neředěného alkoholu,který koluje
Vytři so voko!-oblíbená pirátská nadávka
Žabikuch-řeznický nůž

Piráti nejsou jen z Karibiku

10. května 2008 v 10:05 | Nijkaa |  Pirates

Pokud si myslíte, že mořští piráti přepadávají lodě jen v dobrodružných filmech, jste na omylu!

Každý rok se na celém světě objevují víc než dvě stovky případů přepadení skutečnými piráty. Ti přitom s těmi filmovými nemají mnoho společného. Ve výbavě moderního piráta není papoušek na rameni, páska přes oko a šavle, ale raketomet, samopal a granáty.
Setkání s takovým pirátem tak mnohdy končí i smrtí. Kde si na moderní piráty dát největší pozor? Největší množství pirátů útočí v oblasti kolem jižní Asie, kde je největší hustota vodní dopravy na světě. V roce 2007 bylo v asijských vodách přepadeno celkem 80 lodí.
Nejnebezpečnější v Asii jsou pak moře kolem Indonésie, ve kterých skončilo minulý rok v rukou pirátů celkem 43 plavidel. Piráti nejčastěji unášejí kořist z velkých nákladních lodí, ale nevyhýbají se ani malým rybářským loďkám, které dovezou do přístavu, přemalují je a s falešnými doklady prodají.
Nejhorší piráti? V Somálsku
V posledních letech roste pirátství doslova raketovým tempem v somálských vodách. Zatímco v roce 2004 tam piráti ukořistili jen jednu jedinou loď, loni se jim podařilo přepadnout už 31 lodí. Somálským pirátům přitom nestačí jen hmotná kořist na palubě lodi.
"Somálští piráti jsou dobře vyzbrojeni a nechtějí pouze náklad, ale i výkupné za život posádky," řekl Juma Muita, bývalý člen posádky jedné z unesených lodí, kterého v roce 2005 drželi Somálci v zajetí 101 dní. Že by se v somálských vodách tento rok situace uklidnila, je vyloučeno.
Trend posledních let tam totiž pokračuje a lodí se unáší čím dál víc. Poslední případ je přitom jen pár dní starý. Asi desítka somálských pirátů se samopaly přepadla na počátku dubna francouzskou luxusní jachtu nesoucí název Le Ponant. Zločinci pak za třicetičlennou posádku požadovali výkupné.
Po týdnu vyjednávání se nakonec za neznámých podmínek rozhodli piráti celou posádku propustit. Tím ale všechno neskončilo. Hodinu po propuštění zajatců zakročili proti několika pirátům vojáci francouzské armády.
Somálci se sice pokoušeli uniknout terénním vozidlem, ale to se jim nepovedlo. Byli zatčeni a vojáci je nyní drží pod zámkem. Francouzské ministerstvo zahraničí se v současné době pokouší se Somálskem vyjednat, aby byli zajatí zločinci souzeni na půdě Francie.
Jak vypadají dnešní piráti
Moderní piráti už mají s těmi filmovými pramálo společného. Dřevěné plachetnice vystřídaly gumové čluny a zaoblené šavle samopaly. Drtivá většina mořských zločinců používá zbraň ruské výroby AK-47, lidově kalašnikov. Výjimkou nejsou ani granáty a protitankové raketomety RPG.
Takto ozbrojení piráti se zaměřují hlavně na místa, kde lodě musejí zpomalovat. Přepadávají u úzkých průlivů a průplavů. Škody, které při tom ročně vzniknou, nejsou zanedbatelné. Roční ztráty způsobené mořským pirátstvím jsou odhadnuty na 16 miliard dolarů (256 miliard korun).
Daleko smutnější jsou ale ztráty na lidských životech. V roce 2006 zabili piráti osmnáct lidí a v roce 2007 osm osob.
Masakr u Číny
Úplně největší masakr novodobých pirátských dějin se odehrál v roce 1998 v Jihočínském moři na nákladní lodi Chang Song. Piráti na ní zabili celou posádku třiadvaceti lidí. Mrtvoly pak vyhodili přes palubu. Po tomto incidentu přijala čínská vláda tvrdá opatření, která vyvrcholila zajetím 38 pirátů, z nichž bylo 14 popraveno.
"Na dnešních pirátech není nic romantického. Jsou to nemilosrdní lidé, kteří jsou ozbrojeni a okradou Indonésie 43 Nigérie 42 Somálsko 31 Bangladéš 15 Tanzánie 11 Indie 11 Adenský záliv 10 Malajsie 9 Malacký průliv 7 každého, kdo je slabší než oni," řekl k tomu Pottengal Mukundan, ředitel londýnské organizace International Marintime Bureau, která se zabývá bojem proti námořním zločinům.
Kdyby kapitán Jack Sparrow žil dnes, vypadal by asi takhle. Dnešní moderní piráti se ale narozdíl od něj neštítí ani vražd. Před dvěma lety při jejich útocích zahynulo nebo beze stopy zmizelo 18 lidí, loni osm.
Kdyby kapitán Jack Sparrow žil dnes, vypadal by asi takhle. Dnešní moderní piráti se ale narozdíl od něj neštítí ani vražd. Před dvěma lety při jejich útocích zahynulo nebo beze stopy zmizelo 18 lidí, loni osm.

MTV Movie Awards

10. května 2008 v 9:48 | Nijkaa |  Všichni herci v jednom:)
Článek z blogu http://piratesnet.blog.cz
Piráti jsou nominovaní za nejlepší film v cenách MTV Movie Awards. Dále získala nominaci Keira za nejlepší ženský herecký výkon za roli Elizabeth a Johnny Depp za největšího darebáka za film Sweeney Todd.
MTV Movie Awards se budou vysílat živě z The Gibson Amphitheatre v Universal City v neděli 1.června od 20:00.Do 23 května můžete hlasovat zde→Hlasujte!!! (když kliknete na první záložku a kliknete na svého favorita vote, tak vám vyskočí tabulka a vy se buď můžete takhle prohlasovat až do konce,nebo se vrátit zpět a hlasovat jen v tom,v čem chcete.

Orlando Bloom se seznámil s budoucími tchány

3. května 2008 v 14:05 | Nijkaa |  Orlando Bloom
Britskou hvězdu Pirátů z Karibiku představila svým rodičům a podle všeho dvojice už plánuje také vdavky. S budoucími tchány se seznámil jednatřicetiletý herec u oběda v restauraci Catalina v Sydney.
"Všichni vypadali, že jsou velmi uvolnění a velmi si rozuměli. Mezi Orlandem a Mirandou to začíná být zřejmě vážné," uvedl zdroj z restaurace, který seděl vedle hvězdného páru. Po obědě se prý navíc Orlando velmi srdečně s Mirandinou matkou objal a rozloučil.
"Je to srdíčko a to je vše, co o něm řeknu. Skutečný drahoušek. Já praktikuji japonský buddhismus. A ve své podstatě je to vše o tom, že se snažíte dodržovat mír," svěřila jen velmi krátce novinářům tvář spodního prádla Victoria´s Secret.
Orlando se začal hlouběji zajímat o buddhismus v roce 2005, navštěvoval řadu kursů i iniciační obřad zasvěcení víře. Právě východní učení dvojici k sobě přitahuje.

Keira si koupí vlastní dům...

3. května 2008 v 14:04 | Nijkaa |  Keira Knightley
Keiru Knightley (22) trápí její pracovní vytíženost a hlavně vytíženost jejího přítele Ruperta Frienda (27), se kterým žije již dva a půl roku. Bojí se toho, že se od sebe oddalují a Rupert se více zbližuje se svou hereckou kolegyní Sophiou Myles.
Herečka, jež bydlí se svým bratrem Calebem, tedy odletěla na natáčení do Německa, aby to spolu vyřešili. Pár se dohodl na koupi vlastního domku poblíž Notting Hillu, za který každý zaplatí 1 million liber.
Keira je rozhodnutá svou kariéru zbrdit, aby si nezničila vztah s mužem, kterého miluje a se kterým se seznámila při natáčení cenami ověnčeného snímku Pýcha a předsudek.
Doufejme, že jim to spolu dlouho vydrží!!!

Johnny líbá líp než Orlando....

2. května 2008 v 20:39 | Nijkaa |  Johnny Depp
Herečka Keira Knightleyová prohlásila, že Johnny Depp líbá o mnoho lépe než Orlando Bloom. Okouzlující herečka si měla možnost oba herce "ozkoušet" během natáčení pokračování snímku Piráti z Karibiku.
Na začátku týdne Orlando Bloom pochválil Keiru za její úžasnou líbací techniku, když řekl: "Líbá úplně skvěle, navíc je to skvělá a velmi vtipná osoba. Je prostě úplně rozkošná."
Zdá se, že jednadvacetiletá herečka není tak uchvácena svým hereckým partnerem, jako tomu je naopak. Když byla tázána magazínem InStyle, který z dvojice herců líbá lépe, odpověděla: "Johnny Depp rozhodně nebyl špatný."
I přes svou nadšenou chválu pro Keiřinu líbací techniku Bloom připustil, že bylo opravdu podivné spojit své rty s hvězdou snímku Pýcha a předsudek, protože jsou prý velmi dobří přátelé.